листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од собрание одржано на 31.05.2021 година


Makoteks AD odluki sobranie 310521.pdf

Објавено на: 31.05.2021 14:10:57
Документ БР.: DOC_12283-80/2021
Урнек: Други одлуки од собрание