листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува одлуките кои беа усвоени на Годишното Акционерско Собрание одржано на 31/05/2021:


Други одлуки од Собрание на акционери-31 05 2021.pdf

Објавено на: 31.05.2021 15:56:49
Документ БР.: DOC_12283-86/2021
Урнек: Други одлуки од собрание