листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Јавен повик за Акционерско собрание (06.07.2021)-МАКОТЕКС АД Скопје.doc

Објавено на: 04.06.2021 15:24:21
Документ БР.: DOC_10109-96/2021
Урнек: Јавен повик за собрание