листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Во прилог ја доставуваме Одлуката за избор на членови на Одборот на директори на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје, донесена на Годишното собрание на акционери на Друштвото на 07.06.2021 година


Odluka za izbor na clenovina OD na GTC A.D. Skopje.PDF

Објавено на: 08.06.2021 09:01:29
Документ БР.: DOC_12285-23/2021
Урнек: Измени во органи на управување