листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Извештај за промена на сопственост на член на Управен одбор и лица со посебни одговорности и овластувања

Согласно член 34, став 1, алинеја 7 од Правилата за котација на Македонската Берза за хартии од вредност АД Скопје, известуваме дека Членот на Управниот одбор г. Милан Ивановски, се стекна со 3157 акции од издавачот Аутомакедонија АД Скопје.

Објавено на: 09.06.2021 14:39:58
Документ БР.: DOC_10191-470/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации