листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Записник од собрание на акционери и останати одлуки од ацкнионерско собрание на МЗТ Пумпи АД Скопје


записник од акционерско собрание и список на присутни акционери.pdf
одлука за избор на бројач на гласови и записничар.pdf

Објавено на: 24.06.2021 14:17:02
Документ БР.: DOC_12283-105/2021
Урнек: Други одлуки од собрание