листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:


Одлуки од Собрание на акционери


Одлука за прифаќање и усвојување на Спогодба за присоединување на Охридска Банка АД Скопје.pdf
Одлука за усвојување на Годишната сметка на Охридска банка АД Скопје за период 01.01.-30.04.2021.pdf

Објавено на: 29.06.2021 14:10:42
Документ БР.: DOC_12283-109/2021
Урнек: Други одлуки од собрание