листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за распоредување на остварената добивка по годишната сметка за 2020 год за ЗК Пелагонија АД Битола


Одлука за распоредување на остварената добивка по годишната сметка за 2020 год на ЗК Пелагонија.pdf

Објавено на: 09.07.2021 14:13:39
Документ БР.: DOC_12287-35/2021
Урнек: Распределба на добивка