листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно Собрание на акционери на ДС СМИТХ АД Скопје за 2020 година.


Јавен повик за годишно Собрание 2020.pdf
Годишен извештај за работењето за 2020 година од Управен Одбор.pdf
Извештај за работењето за 2020 година од Надзорен Одбор.pdf
Предлог Одлуки.pdf

Објавено на: 12.07.2021 14:10:24
Документ БР.: DOC_10109-105/2021
Урнек: Јавен повик за собрание