листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи за 2020 година за ДС СМИТХ АД Скопје


Ревизорско Мислење - Годишен извештај за работењето - Финансиски извештаи за 2020.pdf
Годишна сметка за 2020 - Поднесена во ЦРМ.pdf
Годишен извештај за работењето за 2020 година од Управен Одбор.pdf

Објавено на: 12.07.2021 14:10:24
Документ БР.: DOC_12304-101/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи