листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста на компанијата НАСТЕЛ ДООЕЛ Скопје под 5% односно поседува 1.150 акции согласно Акционерската книга со дата 23.07.2021 година.

Објавено на: 23.07.2021 15:02:18
Документ БР.: DOC_10191-516/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации