листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Вабтек МЗТ АД, Скопје

Ревидирани финансиски извештаи - поединечен и консолидиран ревизорски извештај 31.12.2020


2020 Wabtec - Standalone revizorski izvestaj.pdf
2020 Wabtec - Consolidated revizorski izvestaj.pdf

Објавено на: 28.07.2021 14:53:43
Документ БР.: DOC_12304-103/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи