листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Прилепска Пиварница АД - Прилеп со поднесувањето на Финансиските извештаи - неревидирани за период 01 до 06 месец 2021 год. го објавува и Образложението кон постигнатиот резултат за работењето од 01 до 06 мес 2021 год. 


d2021 06 m Obrazloz Pri Piv Fin izvest 01-06m 2021 Mak berza dostav.pdf

Објавено на: 03.08.2021 16:05:38
Документ БР.: DOC_10191-607/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации