листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:


Прилепска Пиварница АД - Прилеп ги објавува Финансиските извештаи - неревидирани за работењето во период од 01.01. до 30.06.2021 год.


d2021 Finan Izvest 01-06 m 2021 do Mak berza dostav.xlsx

Објавено на: 03.08.2021 16:05:35
Документ БР.: DOC_26441-99/2021
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.