листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлука за Собрание на Мермерен Комбинат АД – Прилеп коешто ќе се одржи на 10.09.2021 година.


1. Предлог Одлука - распределување на акумулирани добивки.pdf
2. Предлог Одлука - избор на член на Одборот на Директори.pdf

Објавено на: 11.08.2021 08:10:12
Документ БР.: DOC_13285-161/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери