листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Постапувајќи согласно член 33 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД Скопје објавува дека лицето Сузана Милошевска поднесе оставка од функцијата член на Управен одбор 

Објавено на: 16.08.2021 14:44:38
Документ БР.: DOC_12285-34/2021
Урнек: Измени во органи на управување