листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение до акционерите на Македонски Телеком АД – Скопје со право на дивиденда за 2020 година.


Soopstenie do akcionerite so pravo na dividenda_sep 2021.pdf

Објавено на: 27.08.2021 09:31:52
Документ БР.: DOC_10191-633/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации