листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Сметано од 01 Септември 2021 година Г-ѓа Олгица Блажева повеќе не ја извршува функцијата на Прв Генерален Директор и Член на Управен Одбор на ДС СМИТХ АД Скопје.

 

Објавено на: 03.09.2021 15:19:56
Документ БР.: DOC_10191-642/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации