листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Конзорциумот РБА Термо составен од ГД Гранит АД Скопје, Рапид Билд ДОО Куманово и Атоменергоремонт АД Бугарија склучија договор со АД Електрани на Северна Македонија  ( АД ЕСМ )за Набавка на договор 1 - Цевководи за проектирање,снабдување и монтажа на а ) Дел 1 : Преносен цевковод  2  и б) Дел 2 :  Дистрибутивна мрежа, вклучувајќи ги сите придружни цевки .Вредноста на договорот без пресметан ДДВ изнесува 27.796.524  евра за период од 2 години.

 

Објавено на: 10.09.2021 14:49:19
Документ БР.: DOC_10191-644/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации