листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје на 20.09.2021 година ја исплати каматата за втората година на сопствениците на Корпоративни обврзници – прва емисија со ISIN MKTTKS200012 и шифра TTKO. Пресметката на камата е извршена по фиксна каматна стапка од  3,5% на годишно ниво.

Објавено на: 20.09.2021 15:39:45
Документ БР.: DOC_10191-645/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации