листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Собрание на акционери на Банката одржано на 19.11.2021 година се усвоија следните одлуки:

 


1. Одлука за избор на претседавач на Собрание на акционери.pdf
2. Одлука за избор на записничар и бројач на гласови на Собрание на акционери.pdf
3. Одлука за употреба на акумулирана добивка за 2019 и 2020 година.pdf
4. Одлука за распределба на дивиденда и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 19.11.2021 14:21:56
Документ БР.: DOC_12283-134/2021
Урнек: Други одлуки од собрание