листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

                                           Согласно Глава 6 од Правилникот за котација го објавуваме следново

- Извештај за Ангажман за Разумно Уверување за усогласеноста на Планот на Поделба на ИНТЕРПРОМЕТ А.Д по ОДУ бр.57/2022 од 18.02.2022 год.

согласно со членот 525 од ЗТД


Извештај за Интерпромет План.pdf

Објавено на: 06.05.2022 15:20:23
Документ БР.: DOC_13285-127/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери