листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ОКТА АД-Скопје објавува: Објавена белешка за корекција на Финансиските Извештаи со прилог корегирани Финансиски Извештаи за 2021 година:

 


0.1 Финансиски извештаи 2021.pdf

Објавено на: 11.05.2022 15:22:10
Документ БР.: DOC_13285-132/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери