листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

.


точка 3. Статутарна одлука за измена на Статут (права на акции).pdf
точка 4. Пречистен текст на Статут - (права на акции и кредитни тела).pdf

Објавено на: 13.05.2022 16:02:06
Документ БР.: DOC_13285-134/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери