листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОКТА АД-Скопје објавува:


2.3 Одлука за исплата на дивиденда и утврдување на Дивиденден календар за 2021.pdf

Објавено на: 31.05.2022 15:48:07
Документ БР.: DOC_10187-22/2022
Урнек: Дивиденден Календар