листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за Собрание на акционери


1.Усвојување на записник 12 мај 2022.docx
2.Предлог Одлука за измена и дополнување на Стаутот на АД ЕВРОПА Скопје.docx
3.Предлог Одлука за одобрување на зделки со заинтересирана страна.docx

Објавено на: 01.11.2022 09:25:46
Документ БР.: DOC_13285-213/2022
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери