листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%.

Акционерот Владимир Пецовски се стекна со 2 нови акции, со што поседува вкупно 1583 обични акции или 6,11% од вкупниот број на акции.

 

Објавено на: 31.01.2023 14:10:15
Документ БР.: DOC_10191-86/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации