листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Акционерско друштво, фабрика за чоколади, вафли и бонбони ЕВРОПА-Скопје известува дека неизвршниот член на Одбор на директори Нико Ташков поднесе оставка од функцијата.

 

Објавено на: 31.01.2023 14:15:15
Документ БР.: DOC_12285-3/2023
Урнек: Измени во органи на управување