листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за одредување на висина на паушал на Претседателот на Одбор на директори 

на РЖ Интер-Трансшпед АД Скопје, донесена на Собранието на акционери одржано на 28.02.2023


Одлука за паушал Собрание 28 02 2023.pdf

Објавено на: 06.03.2023 14:39:34
Документ БР.: DOC_12283-5/2023
Урнек: Други одлуки од собрание