листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

консолидиран финансиски извештај за 2022 година,

2021 година не е правена консолидација


Жито Полог берза 31.12.2022.xls-консолидиран.xls

Објавено на: 14.03.2023 14:16:24
Документ БР.: DOC_26445-91/2023
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.