листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Тетекс АД Тетово ги објавува одлуката за престанок на функцијата на членови на одбор на директори и одлуката за избор на членови на одборот на директори донесени на Собранието на акционери одржано на 15.03.2023 


ODLUKA_1-1.pdf
ODLUKA 1-2.pdf

Објавено на: 15.03.2023 14:15:21
Документ БР.: DOC_12285-8/2023
Урнек: Измени во органи на управување