листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Го доставуваме Јавниот повик за Собрание на акционери на ГТЦ А.Д. Скопје кое ќе се одржи на 03.05.2023 година.

 

Финансискиот извештај на ГТЦ А.Д. Скопје за период од 01.01.2023 година до 31.03.2023 година, кој е на дневен ред на Собранието, ќе биде објавен после 31.03.2023 година.


Javen povik za Sobranie 03.05.2023.PDF

Објавено на: 30.03.2023 14:11:54
Документ БР.: DOC_10109-15/2023
Урнек: Јавен повик за собрание