листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за годишно Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје


Јавен Повик за Годишно Собрание на акционери 04.05.2023 година.pdf

Објавено на: 03.04.2023 08:57:58
Документ БР.: DOC_10109-16/2023
Урнек: Јавен повик за собрание