листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајки согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД објавува:

Акционер со над 5% Туџарова-Трајковска Славица продаде 58 акции, со што поседува 2.781 акции или 10.73% од вкупниот број на акции.

 

Објавено на: 18.04.2023 15:17:46
Документ БР.: DOC_10191-300/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации