листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

БИМ а.д. Свети Николе ги објавува Одлуките од Собрание на акционери од 15.05.2023 год. за отповикување на член на Одбор на директори и избор на нов член на Одбоот на директори


Одлука за отповикување на член на ОД.pdf
Одлука за избор на нов член на ОД.pdf

Објавено на: 16.05.2023 09:25:16
Документ БР.: DOC_12285-25/2023
Урнек: Измени во органи на управување