листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ЈАВЕН ПОВИК 

за учество на годишно Собрание на РЖ Интер-Трансшпед АД Скопје

на 30.06.2023 година со почеток во 12.оо часот во службените простории

на друштвото на ул. 16-та Македонска бригада бр.18


Јавен повик 30.06.2023.pdf

Објавено на: 22.05.2023 14:49:57
Документ БР.: DOC_10109-94/2023
Урнек: Јавен повик за собрание