листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука за избор на нови членови на Одборот на Директори

Вабтек МЗТ АД, Скопје


Предлог одлука за избор на нови членови на Одборот на Директори.pdf
CV Игор Андоноски_mk.pdf
BIO Guido Lo Faso-_mk.pdf
BIO - Marina Baima_mk.pdf

Објавено на: 22.05.2023 15:06:43
Документ БР.: DOC_13285-160/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери