листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

.


Одлука за распоредување на добивката по Годишна Сметка на Макпетрол АД за 2022 год.pdf

Објавено на: 31.05.2023 09:03:46
Документ БР.: DOC_12287-27/2023
Урнек: Распределба на добивка