Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно членот 33, став 1, алинеја 4 од Правилата за котација на Македонската Берза за хартии од вредност АД Скопје објавуваме дека:

Собранието на акционери на Макпетрол АД - Скопје, на XXVII седница, одржана на 30.5.2023 година, донесе Одлука за измена и дополнување на Статутот на Макпетрол АД – Скопје.

 

Објавено на: 31.05.2023 09:09:22
Документ БР.: DOC_10191-447/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации