листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Годишно собрание

Вабтек МЗТ АД, Скопје


Одлуки ГС мај 2023.pdf
Зделки заинтересирана страна ГС мај 2023.pdf
Одлука промена на членови на Одбор ГС мај 2023.pdf

Објавено на: 31.05.2023 14:55:00
Документ БР.: DOC_12283-93/2023
Урнек: Други одлуки од собрание