Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог - Одлуки за Собрание на акционери - 4.7.2023 година.


Запсиник од Собрание на акционери од 07.04.2023.pdf
Предлог Одлука за именување член на Надзорниот одбор.pdf
Предлог Одлука за разрешување и именување член на Одборот за наградување.pdf

Објавено на: 31.05.2023 14:25:17
Документ БР.: DOC_13285-178/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери