листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука донесена на Собрание на акционери одржано на 31.05.2023 година


2 Одлука за распределба на добивката за 2022.pdf

Објавено на: 31.05.2023 15:00:18
Документ БР.: DOC_12287-32/2023
Урнек: Распределба на добивка