листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на ЗК Пелагонија АД Битола.

 


Јавен повик годишно собрание 03.07.2023 г.doc

Објавено на: 01.06.2023 15:22:46
Документ БР.: DOC_10109-107/2023
Урнек: Јавен повик за собрание