листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Собранието кое поради немање на кворум, не се одржа на ден 29.05.2023 година

 

ПРЕЗАКАЖАНО е за ден 12.06.2023 год. 


1_Јавен повик за Собрание на Акционери.pdf

Објавено на: 05.06.2023 14:10:29
Документ БР.: DOC_10109-108/2023
Урнек: Јавен повик за собрание