Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД Тетово им соопштува на акционерите дека од денес, 5.јуни 2023, започнува со исплата на дивидендата, согласно одлуката на Собранието на акционери од 26.04.2023.

Се замолуваат акционерите кои не доставиле ТРС - трансакциона сметка за исплата, истата да ја достават на e-mail zarko@teteks.com.mk или во Тетекс АД Тетово.

Објавено на: 05.06.2023 14:10:29
Документ БР.: DOC_10191-453/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации