Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

-Одлука за распределба на добивката по Годишна сметка за 2022 година на АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје

-Одлука за распределба на дел од акумулираната добивка како дивиденда на акционерите на АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје


T. 4 Odluka za raspredelba na dobivka 2022.pdf
T.5 Odluka za raspredelba na del od akumulirana dobivka.pdf

Објавено на: 07.06.2023 08:33:06
Документ БР.: DOC_12287-33/2023
Урнек: Распределба на добивка