листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува ревидиран дневен ред за претстојното Собрание на акционери.


Ревидиран дневен ред за 40-то Собрание на Акционери закажано за 4.7.2023 година.pdf

Објавено на: 12.06.2023 14:10:28
Документ БР.: DOC_10109-111/2023
Урнек: Јавен повик за собрание