Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека проф. д-р. Драгољуб Арсовски, Претседател на Управен одбор на Банката, во период од последните 30 календарски дена се стекна со дополнителни  586 обични акции издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 27.06.2023 14:35:07
Документ БР.: DOC_10191-471/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации