листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Известување дека Собранието на Рж интер-трансшпед АД Скопје не се одржа на ден 30.06.2023 и се презакажува за 12.07.2023 година.

во просторите на Друштвото.


202307030945.pdf

Објавено на: 03.07.2023 10:06:16
Документ БР.: DOC_10109-119/2023
Урнек: Јавен повик за собрание