листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од собрание -Макстил А.Д 


Одлука за избор на бројач на гласови - Собрание 2023.pdf
Одлука за избор на Претседавач - Собрание 2023.pdf

Објавено на: 10.07.2023 15:40:30
Документ БР.: DOC_12283-117/2023
Урнек: Други одлуки од собрание